5 powodów, dla których kuchnia w stylu skandynawskim jest wciąż w modzie

  • 5 miesięcy temu
  • 78 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
STOLKAR VITA

Styl skandynawski narodził się już 100 lat temu i do dzisiaj skrada serca miłośników niebanalnego designu. I choć początkowo wyglądał zupełnie inaczej, niż współcześnie, to jego podstawowe założenia pozwalają także dzisiaj komponować aranżacje o wyjątkowym charakterze. Dlaczego kuchnie w stylu skandynawskim cieszą się niesłabnącą popularnością? Na to i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

  • Proste i praktyczne

Meble w stylu skandynawskim wyróżniają się atrakcyjną prostotą zarówno w zakresie projektowania bryły, jak i dekoracji. Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim zawsze wygląda stylowo. Co więcej, prostopadłościenne meble, pozbawione skomplikowanych elementów, frezowań i żłobień, są bardzo łatwe do pielęgnacji i czyszczenia.

  • Ponadczasowy styl

Styl skandynawski w kuchni to doskonały przykład uniwersalnej estetyki, która się nie starzeje. Wybierając minimalistyczne meble kuchenne masz gwarancję, że Twój projekt będzie tak samo atrakcyjny teraz, jak i za dziesięć lat. Warto pamiętać, że do podstawowej aranżacji w stylu skandynawskim możesz dopasować meble zaprojektowane według bardziej tradycyjnych trendów.

  • Więcej przestrzeni

Styl skandynawski w kuchniach charakteryzuje duża przestrzenność projektu oraz zastosowanie jasnych kompozycji kolorystycznych (w przypadku mebli do kuchni, koloru ścian i wystroju). W Skandynawii jest mniej słońca, niż w innych krajach Europy Środkowej. Tego rodzaju rozwiązania pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenia oraz skuteczniej odbijać światło dzienne i sztuczne. 

  • Bliskość natury

Kolejną cechą, która wpływa na popularność stylu skandynawskiego w kuchni, jest tendencja do wykorzystywania elementów nawiązujących do natury w zakresie projektowania. Doskonałym przykładem będą modne projekty oparte o kompozycję elementów drewnopodobnych z jasnymi dekorami drewnopodobnymi. Takie zastosowania świetnie wpisują się w trend minimalistycznych kuchni.

  • Świetny design

Aranżacje kuchni w stylu skandynawskim niezmiennie zachwycają swoim designem i wszechstronnym zastosowaniem. Meble i przedmioty wykonane w estetyce skandynawskiej dobrze komponują się z nawet najbardziej zróżnicowanymi stylami. Dzięki temu, taka eklektyczna aranżacja może nabrać indywidualnego i spójnego charakteru.

Na rynku znajdziesz wiele wariantów mebli do kuchni oferowanych w stylu skandynawskim. Większość z nich możesz z łatwością dopasować do swojego pomysłu na nową aranżację wnętrza. Jeśli szukasz modnych i solidnych produktów, które wpisują się w ten trend, skorzystaj z propozycji sprawdzonego producenta mebli kuchennych Stolkar.

Źródło: Stolkar – meble kuchenne na wymiar

Kategorie:
Dom i ogród · Life Style

Komentowanie wyłączone.