Dlaczego warto inwestować w ogrzewanie propanem?

  • 5 miesięcy temu
  • 65 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
ogrzewanie gazem koszt

Ogrzewanie zasilane gazem propan to inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli domów i firm. Jest to rozwiązanie proste w obsłudze, ekologiczne, a przede wszystkim wyjątkowo oszczędne. Pozwala wydajnie oraz niedrogo ogrzewać zarówno budynki mieszkalne, jak i usługowe czy biurowe. Jednak czy wybór gazu propan jako materiału opałowego na pewno się opłaca? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Zainwestuj w ogrzewanie propanem – dlaczego warto?

Wykonanie nowej instalacji na gaz propan to wydatek. Nie należy się go jednak obawiać ze względu na liczne korzyści, jakie ze sobą niesie. Użytkownicy propanu zyskują nie tylko oszczędności i szybki zwrot kosztów poniesionych na montaż. Ogrzewanie propanem daje również komfort oraz wygodę użytkowania, wielofunkcyjność, a także satysfakcję z dbania o środowisko.

Korzyści finansowe z ogrzewania gazem propan

Większość inwestorów przed podjęciem decyzji o wyborze czy zmianie metody ogrzewania zastanawia się, jak długi jest czas oczekiwania na zwrot wkładu finansowego. Najprościej mówiąc, każdy klient chce, aby inwestycja jak najszybciej się zwróciła i zaczęła przynosić realne oszczędności. Konkretny okres zwrotu poniesionych nakładów finansowych można podać jedynie w odniesieniu do dotychczas stosowanej formy ogrzewania po przeliczeniu rocznych oszczędności. Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że w przypadku gazu propan koszt początkowego wkładu zostaje szybko wyrównany i zaczyna przynosić rzeczywiste oszczędności z powodu niższych cen opału oraz wyższej wydajności paliwa.

Od wielu lat ceny gazu propan niezmiennie pozostają na niskim poziomie. Sprawia to, że zakup opału nie jest tak dużym obciążeniem finansowym nawet przy tankowaniu całego zbiornika. Dodatkowo dzięki wysokiej wydajności ogrzewanie propanem jest dużo bardziej ekonomiczne. Aby zaoszczędzić na materiałach opałowych, nie musimy wcale przykręcać kaloryferów i cieplej się ubierać. Możemy mieć zarówno pełny portfel, jak i ciepły dom.

Bonusem, na który mogą liczyć inwestorzy decydujący się na wyposażenie domu w instalację zbiornikową na propan, jest atrakcyjna dopłata rządowa. Od kilku lat samorządy realizują Program „Czyste Powietrze”, w ramach którego oferowane są dopłaty na termomodernizację budynków mieszkalnych nowoczesnymi metodami przyjaznymi środowisku. Ze względu na swój ekologiczny charakter ogrzewanie na propan również jest objęte Programem „Czyste Powietrze”. Taki zastrzyk gotówki sprawia, że zakup nowego kotła kondensacyjnego nie jest obciążający finansowo, wkład inwestora jest mniejszy, a przez to cała inwestycja zwraca się znacznie szybciej.

Ogrzewanie propanem to nie tylko oszczędność – czyli co jeszcze zyskasz?

Aspekty finansowe bez wątpienia są istotne w kontekście wyboru i zmiany metody ogrzewania. Ale to nie jedyny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Nasza wygoda i komfort, jaki możemy zyskać, jest przecież nie do wycenienia. Decydując się na inwestycję w ogrzewanie zasilane gazem propan, możemy liczyć na ogromną oszczędność czasu i energii dzięki bezobsługowości całej instalacji oraz całkowitej automatyzacji wszystkich procesów.

Korzystając z nowoczesnego systemu grzewczego zasilanego propanem, można raz na zawsze pożegnać się z uciążliwym rozpalaniem pieca każdego dnia i doglądaniem paleniska, aby ogień nie przygasł, a temperatura w pomieszczeniach nie spadła. Wystarczy ustawić na termostacie odpowiednią wartość i nie trzeba martwić się o nic więcej. Piec włączy się we właściwym momencie, kiedy wyczuje spadek temperatury oraz pobierze odpowiednią ilość gazu z przydomowego zbiornika wtedy, kiedy będzie to konieczne.

Można również zaprogramować termostat tak, aby w określonych godzinach, na przykład w nocy, obniżał temperaturę, a tuż przed pobudką domowników ponownie ją podnosił. Już nigdy nie obudzicie się w zimnym domu, szczękając zębami. Ogrzewanie domu gazem propan to inwestycja, której z pewnością nie pożałujecie. Warto więc zaopatrzyć swój dom w zbiornikową instalację gazową.

Źródło: LPGDirect.pl

Komentowanie wyłączone.