Robocze peleryny przeciwdeszczowe. Dla kogo, do jakich prac

  • 5 miesięcy temu
  • 63 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
raincoat

Odpowiednio wykonane robocze peleryny przeciwdeszczowe chronią podczas opadów atmosferycznych. Ich zaletą jest szczelność i nieprzemakalność.

Zalety poncza przeciwdeszczowego

W pracach wykonywanych na zewnątrz wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie ubrań przed deszczem, wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Do tego celu można wykorzystać robocze peleryny przeciwdeszczowe.

Nowoczesne ponczo bhp jest szczelne i nieprzemakalne. Wkłada się je przez głowę, co pozwala na zabezpieczenie odzieży, bagażu lub plecaka przed zamoknięciem. Ponczo robocze ma obszerny kaptur chroniący głowę, włosy, czoło, a także szyję przed podmuchami wiatru i deszczem. Peleryny bhp są wykonane z folii polietylenowej lub PCV, dostępne są w różnych kolorach. Można zdecydować się na: zielone, granatowe, żółte, niebieskie, czerwone albo transparentne.

Zaletą peleryn przeciwdeszczowych jest uniwersalny rozmiar, który mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dobrej jakości poncza bhp zajmują niewiele miejsca, dlatego mogą być na stałym wyposażeniu firmy realizującej prace na zewnątrz. To rzeczy przydatne także w branży turystycznej, sprawdzają się na pieszych wędrówkach. Mogą być używane również podczas imprez masowych. Fason za kolana nie ogranicza ruchów, a zwiększa komfort noszenia.

Poncza bhp przeciwdeszczowe dla kurierów

Wytrzymałe ponczo przeciwdeszczowe to odzież ochronna, która może być wykonana z folii polietylenowej PE. Takie poncza używa się w trakcie wykonywania prac na zewnątrz, szczególnie na placach budowy czy w miejscach rozładunku towarów.

Peleryna bhp z folii polietylenowej PE jest przystosowana do wielokrotnego użytku. Mona usuwać z niej wszelkiego typu zanieczyszczenia miękką ścierką lub gąbką. Zaletą poncza przeciwdeszczowego jest łatwe składanie i rozkładanie. Można je zapakować w pokrowiec z tworzywa sztucznego z karabińczykiem umożliwiającym przypięcie do torby bądź plecaka.

Poncza bhp z folii polietylenowej PE są szczelne. Prawidłowo zaprojektowany kaptur nie ogranicza pola widzenia ani swobodnego poruszania głową. Dzięki temu poncza bhp mogą używać także osoby zatrudnione w branży kurierskiej, które codziennie są uczestnikami ruchu drogowego, pokonują długie trasy na rowerze, skuterze lub motorowerze.

Zalety poncz przeciwdeszczowych ADV

Osoby zatrudnione na stanowiskach wymagających wielogodzinnego przebywania na otwartej przestrzeni mogą zabezpieczać odzież przeciwdeszczowym ponczem ADV. Zapewnia ono ochronę nie tylko przed deszczem, ale także podmuchami wiatru. Peleryna ponczo wykonana z poliestru i materiału PVC przylega do ciała, dzięki czemu skutecznie izoluje od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zajmuje niewiele miejsca, dlatego można go mieć zawsze przy sobie. Możliwość spakowania w saszetkę pozwala na przechowywanie poncza bhp w kieszeni kurtki roboczej lub w spodniach ochronnych. Duży kaptur skutecznie chroni głowę przed deszczem i wiatrem i ułatwia wykonywanie pracy.

Poncza przeciwdeszczowe ADV mają integralny kaptur ze sznureczkiem ułatwiającym jego regulację i dopasowanie do wielkości i kształtu głowy oraz długości szyi. Brzegi zastępujące rękawy są zapinane na napy. To rozwiązanie umożliwia wykonywanie prac bez ryzyka zaczepienia się poncza bhp o wystające przedmioty czy maszyny znajdujące się na zewnątrz. Powłoka wodoodporna, którą pokryte jest przeciwdeszczowe ponczo ADV, zapobiega przemakaniu materiału, co sprawdzi się szczególnie podczas długotrwałych intensywnych opadów atmosferycznych.

Poncza przeciwdeszczowe mają wiele zastosowań. Można wykorzystać je do zabezpieczenia odzieży roboczej lub odzieży własnej podczas wypraw turystycznych czy imprez masowych.

Źródło: Glovex – sklep BHP

Kategorie:
Biznes · Life Style

Komentowanie wyłączone.