Transport maszyn i materiałów budowlanych – jak go przeprowadzić?

  • 6 miesięcy temu
  • 95 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
maszyny budowlane

Prowadzenie prac budowlanych jest związane z koniecznością dostarczenia na teren budowy niezbędnych do przeprowadzenia prac materiałów i urządzeń. Jak sprawnie zorganizować transport cegieł, dużych elementów konstrukcyjnych, szkła a także ładowarek, koparek i innych? Poznaj HDSy – samochody do zadań specjalnych!

W przypadku organizacji transportów wielkogabarytowych ważne jest doświadczenie oraz znajomość tematu. Ci więc z nas, którzy będą przeprowadzać taki proces po raz pierwszy z pewnością zastanawiają się, jak to zrobić w szybki, profesjonalny oraz bezpieczny sposób. Poza bezpieczeństwem, które oczywiście powinno się stawiać na pierwszym miejscu, ważne są także czynniki finansowe. Warto więc zapoznać się z pojęciem transportu HDS.

Transport HDS – co to jest i dlaczego warto wybrać tę opcję

Transport HDS opiera się na przewozie ładunków za pomocą ciężarówek posiadających wbudowany żuraw hydrauliczny, który umożliwia załadunek i rozładunek towarów bez potrzeby wykorzystania dodatkowych urządzeń – np. dźwigów. Ich podstawowym zadaniem jest sprawne i bezpieczne dostarczenie ładunków o bardzo dużych gabarytach. Skorzystanie z tego typu pojazdu do przewożenia dużych gabarytów daje gwarancję, że realizacja przewozu odbędzie się w sposób kompleksowy – od odbioru ładunku, przewóz na dowolnie długich odległościach, aż po jego rozładunek. Często się bowiem zdarza, że sam transport ładunku wielkogabarytowego okazuje się mniejszym kłopotem, niż jego późniejsze rozładowanie. Żuraw za kabiną lub skrzynią ładunkową stanowczo ułatwia wszystkie  procesy związane z transportem dużych maszyn czy też hurtowych ilości towarów budowlanych.  

W transporcie szosowym istotne jest kilka parametrów, które warto znać by bezproblemowo przeprowadzić przewóz maszyn i materiałów budowlanych. W ofercie firm specjalizujących się w wynajmie HDSów znajdują się pojazdy o różnych danych technicznych. Wśród nich dużą popularnością cechują się pojazdy o ramieniu 13,6 m długości i 17 ton ładowności (mowa tu o Volvo Ciągnik 6×4 PK 42502), szerokości 2,55m, maksymalnym wysięgu 27,4m przy udźwigu 1,4 t (Scania 8×4 HMF 800) oraz udźwigu maksymalnym 14,61 t przy wysięgu 4,5m (Scania 8×4 HMF 800).

Co można przewozić za pomocą HDSów

HDS-ami można przewozić przeróżne materiały budowlane, między innymi stal, kostkę brukową, płyty kamienne, kafelki czy gips. Pojazdy są przystosowane także do transportu maszyn oraz specjalistycznych urządzeń budowlanych, agregatów, szkła, kontenerów oraz konstrukcji drewnianych lub stalowych. Transport HDS to idealne rozwiązanie do przewozu dużych oraz ciężkich towarów, których dostarczenie byłby  problematyczne z wykorzystaniem innych samochodów. HDS-y są nieocenione w przypadku przewozu kontenerów zarówno tych przeznaczonych na odpady, jak i kontenerów sanitarnych czy magazynowych. Udźwig ramienia hydraulicznego dźwigu samochodowego będzie w stanie przewieźć zasobniki o pojemności nawet 37m3 .

Zaletą HDS jest fakt, że wszystko możemy przewieźć jednym pojazdem. Co więcej, szeroki wybór różnorodnych samochodów pozwala dobrać charakterystykę techniczną do wymagań klientów. Różnorodność jego zastosowań oraz ładowność pozwala nam na wygodną, szybką i ekonomiczną relokację towarów. Wśród HDSów można wyróżnić pojazdy szosowe, terenowe i niskopodwozia. Pozwala to nie tylko przewieźć każdy rodzaj ładunków, na przykład duże maszyny budowlane, ale również dowieźć ładunek niezależnie od lokalizacji – także w miejsca, gdzie nie ma doprowadzonych utwardzonych dróg.

Wynajem pojazdów HDS – sprawdzone rozwiązanie

Pojazdy HDS pozwalają na oszczędność czasu  i pieniędzy. Jest to korzystna opcja w przypadku każdego przewodu wielkogabarytowych ładunków. Warto zatem zdecydować się na wynajem tego typu pojazdów by zręcznie wykonać transport i nie tracić czasu na inne rozwiązania. Na rynku funkcjonują przedsiębiorstwa specjalizujące się w wynajmie pojazdów HDS. W wielu przypadkach oferta obejmuje także obsługę operatora, który będzie obsługiwał tę wielką, funkcjonalną i pomocną maszynę. Co ważne, w firmie specjalizującej się wynajmem sprzętu budowlanego znajdziesz pojazdy o zróżnicowanych gabarytach i cechach technicznych hydraulicznych dźwigów samochodowych – to pozwoli dobrać sprzęt do Twoich indywidualnych potrzeb. Do tego możesz korzystać z samochodu bez żadnych dodatkowych opłat – za ubezpieczenie, przeglądy itp. a otrzymany sprzęt zawsze jest gotowy pod względem technicznym do pracy. 

Źródło: Avio-Star – maszyny budowlane Warszawa

Kategorie:
Biznes · Technologia

Komentowanie wyłączone.