Balustrady balkonowe z nierdzewki – postaw na jakość!

  • 5 miesięcy temu
  • 59 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej

Balustrady balkonowe od dawna przestały pełnić wyłącznie rolę ochrony balkonu i stały się niebanalną i funkcjonalną ozdobą całego budynku. W ostatnich latach prym wyraźnie wiodą barierki na balkon wykonane ze stali nierdzewnej, które są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale i efektowne, a dodatkowo świetnie sprawdzają się na zewnątrz. 

Balustrada na balkon ze stali nierdzewnej to dobry wybór 

Balustrady wykonane ze stali nierdzewiejącej charakteryzują się nowoczesnym, a zarazem klasycznym wyglądem, co sprawia, że prezentują się dobrze zarówno jako zabezpieczenie balkonów i tarasów, jak i wyposażenie schodów wewnętrznych. Poręcze z nierdzewki dodatkowo zyskują na jakości wykonania i wytrzymałości – z tego względu są polecane do montowania na zewnątrz budynków jako poręcze balkonowe. Balustrady tego typu, pomimo dużej ekspozycji na opady atmosferyczne, są odporne na rdzę i pozostają w bardzo dobrym stanie przez długie lata – bez konieczności dodatkowego zabezpieczania stali.  

Oprócz właściwości wytrzymałościowych stali nierdzewnej, z której zrobione są balustrady zewnętrzne, niepodważalną zaletą tego typu barierek jest ich wygląd i różnorodność typów stalowych balustrad. Najpopularniejszą formą często spotykaną na balkonach i tarasach są balustrady całoszklane, które niezwykle efektownie wyglądają na dużych balkonach i tarasach stanowiących przedłużenie zewnętrznej strefy wypoczynkowej. Balustrady tego typu są montowane w stalowej szynie, która jest wpuszczana w podłogę i całkowicie niewidoczna. Nadal bardzo popularne są także balustrady balkonowe z nierdzewki w całości wykonane ze stalowych słupków lub z wypełnieniem szklanym. W tym drugim przypadku balustrada zakończona jest stalową poręczą, a jej wypełnienie z hartowanego szkła zakotwione jest na stalowych wspornikach i słupkach. 

Balustrady balkonowe z nierdzewki to jakość za rozsądną cenę!

Balustrady zewnętrzne ze stali nierdzewnej są antykorozyjne, a to sprzyja ich montażowi na balkonach i tarasach bez ryzyka szybkiego zniszczenia barierki. Dzięki własnościom  fizykochemicznym stali i wysokiej zawartości chromu balustrady wykonane z tego surowca są dodatkowo bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, co wyróżnia je z grona tego typu produktów. Z uwagi na te zalety balustrady z nierdzewki, choć nieco droższe od barierek ze zwykłego metalu, są dużo bardziej opłacalne inwestycyjnie, ponieważ nie wymagają od nas dodatkowego nakładu pieniędzy związanego z konserwacją materiału. Warte uwagi jest też to, że balustrady tego typu nie nagrzewają się tak szybko jak chociażby barierki z metalu, dzięki czemu podczas upalnych dni nie ma problemu z ich komfortowym użytkowaniem.  

Balustrady na balkon – dlaczego stal nierdzewna?

Balustrady montowane na balkonach i tarasach wymagają dobrej jakości materiału. Chodzi tu przede wszystkim o surowiec, który nie tylko będzie bezpieczny, wytrzymały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, ale i taki, który nie będzie szybko się eksploatował, narażając nas na dodatkowe koszty. Stal nierdzewna spełnia te wszystkie warunki, a dodatkowo dobrze wygląda i jest antykorozyjna. Pod tym względem nierdzewka bije zatem na głowę inne surowce, okazując się bardzo opłacalnym i ciekawym rozwiązaniem

Decydując się na zakup balustrady balkonowej za stali nierdzewnej, mamy pewność, że inwestujemy w dobrej jakości produkt, który będzie nam służył przez długie lata. W takim przypadku pozostaje nam tylko wybór wykończenia balustrady ze stali. Zazwyczaj inwestorzy wybierają barierki ze stali polerowanej, choć bardzo popularnym rozwiązaniem są także poręcze wykonane ze stali satynowanej. Balustrady polerowane wyróżniają się charakterystycznym stalowym połyskiem i są bardziej odporne na zabrudzenia – na stało polerowanej nie są też bardzo widoczne zacieki powstałe podczas opadów deszczu lub śniegu, co sprzyja utrzymaniu ich w czystości. Niestety na barierkach z efektem lustrzanego odbicia z czasem mogą pojawić się drobne zarysowania powstałe podczas użytkowania balustrady. Balustrady satynowane są z kolei mniej odporne na drobne uszkodzenia mechaniczne – wszystko dzięki wykończeniu i charakterystycznym ryskom, które powstają na powierzchni barierki podczas szczotkowania stali. Z drugiej jednak strony w drobnych wgłębieniach charakterystycznych dla tego typu balustrad balkonowych częściej mogą zalegać drobne zanieczyszczenia, które jednak można usunąć za pomocą delikatnej ściereczki zwilżonej woda z detergentem. 

Źródło: Kobamet

Komentowanie wyłączone.